מודל חברתי קהילתי ליצירת קשר

לפרויקט הטלוויזיה החברתית באינטרנט

לאתר ה Job Club

המועדון לחיפוש עבודה

 

 

קהילה כאסטרטגיה לשינוי חברתי

 

דף הבית הקהילה אסטרטגיה תחומי פעילות

 

אנו רואים בשילוב של פעילים חברתיים, עובדים שכירים / עצמאיים ודורשי עבודה בקהילה אחת הפועלת בסולידאריות, מתוך עיקרון של ערבות הדדית ומחויבות חברתית - תשתית לשינוי חברתי.

 

 

סינקופה הינה התארגנות חברתית (מלכ"ר), שחזונה - פיתוח קהילה אזרחית המעצימה את חבריה ופועלת להעצמת החברה כולה תוך השענות על משאבים, אישיים וקבוצתיים, הקיימים והמתפתחים בה. החזון שלנו, הוא ליצור קהילה רחבה, בה חברים אלפי א/נשים, חברות וארגונים, העושים שימוש ברשת הקהילתית לפיתוח הזדמנויות וקידום יוזמות בתחום העסקי והתעסוקתי, לצד מחויבות לקידום נושאים חברתיים. קהילה שכזו, תוכל להוות מודל חברתי ישים אותו אפשר יהיה להנחיל בסביבות חברתיות רבות.

הקהילה מושתתת על ערכים ועקרונות של: שוויון, צדק חברתי, פלורליזם, סיוע בהגשמת צרכיו של האחר, יושר וכנות, ערבות הדדית, קידום זכויות אדם ואחריות חברתית-אזרחית.

horizontal rule

קהילת סינקופה, רואה עצמה כחלק מהמגמה הקיימת בשנים האחרונות, בפיתוחה של חברה אזרחית הלוקחת אחריות לגורלה ומפתחת ערוצים שונים לקידום נושאים חברתיים. אנו מאמינים כי באמצעות הקהילה נוכל להגדיל את מעגל האזרחים והגופים העסקיים שיעסקו בעשייה חברתית תוך יצירת מנוף לקידום שאיפות בעולם עיסוקם.

 

המונח סינקופה שאוב מעולם המוסיקה ועיקרו שבירת קצב. בחיים כמו במוסיקה, יש לעיתים לשבור את המקצב, או אם תרצו לשבור את דפוסי החשיבה לגבי קידום שאיפות אישיות לצד ובשילוב שאיפות חברתיות, לשבור את דפוסי החשיבה לגבי שיטה כלכלית, שינוי חברתי וכדומה. 

 

הקהילה נועדה לספק רשת ביטחון אישית וחברתית, למוטט את הניכור הגובר, לפתח את תחושת האחריות ההדדית, לפתח אמונה ביכולת להשפיע ולשנות במסגרת המערכת הדמוקרטית, להגדיל את כוחה של החברה האזרחית, לחזק את דימויים העצמי של מחוסרי תעסוקה כאזרחים בעלי ערך לחברה, ולהציג מודל חברתי ישים, המעודד קידום אישי ומעורבות ושינוי חברתי בו זמנית, כאשר הם מזינים זה את זה.

להורדת פרופיל קהילת סינקופה (קובץ וורד).

 

* הקהילה שהוקמה בשנת 2003, הגיעה לשיא פעילותה בשנת 2005 עם 200 חברים רשומים ומעל 2,000 ידידי סינקופה. בשנת 2006 הפרויקט הקהילתי הצטמצם, לאחר שגרעין הפעילים פנה לפרויקטים אחרים במסגרת הארגון.

טרם נמצא מי שירצה לשאת בהפעלת הקהילה מחדש.

ניתן ליצור עימנו קשר לצורך קבלת עדכונים תקופתיים במייל.

horizontal rule

הקהילה | אסטרטגיה | תחומי פעילות

 

לינק ליצירת קשר